KOMPLE DEKORASYON

Komple Tadilat

komple-tadilatYıllardır hayalini kurduğunuz evi satın aldınız veya oturduğunuz, kullandığınız iş yerini tamamı ile yenilemek yeni bir ev, yeni bir yaşam kurmak istiyorsunuz ve bu işlerin başındasınız. Evinizi değiştirmeden evvel yapılması gereken bir çok şey var, bu süreç ne kadar sürecek, neler yapılacak, unutulan bir şeyler olacak mı, ustalar nerede, maliyeti ne kadar olacak ve benzeri bir çok soru.

Komple tadilat ile ilgili olarak bilinmesi gereken temellerin ve bilgi birkimimizi bu bölümde paylaşmak doğru olacaktır. Komple tadilat içeriği 3 kısımda incelenebilir, iç tadilat, dış tadilat ve alt yapı tadilatı olarak. dış ve alt yapı tadilatları içeriğine, bahçe, izolasyon, çatı, bodrum, sıhhi tesisatlar, elektrik tesisatları, ısınma ve havalandırma tesisatları gibi konular girerken, iç mekan tadilatı içine , banyo mutfak, oturma odaları, soyunma odaları, yatak odaları, çocuk odaları gibi tadilatlar ve planlamalar girmektedir.

Komple tadilat süreci oldukça iyi planlanması gereken ve mümkün olduğunca işin sonunda keşkelere mahal bırakılmaması istenen bir süreçtir. Bu sürecin başlangıcında, yeni evini alanlar, gerek sabırsızlıklarından, gerek kiradan bir anda kurtulmak çabasından dolayı , evlerine bir an önce geçmek istemektedirler ki,  oldukça normaldir.

Ancak süreç sonunda en iyi sonuca ulaşabilmek için işin yapılmasından daha önemlisi , isteklerin belirlenmesi, bu isteklerin en uygun şekilde planlanması, değişikliklere ait alt yapı ihtiyaçlarının giderilmesi, yapı eski ise, yenileme gereksinimlerinin ortaya konulması gibi konuları içeren planlama süreci, işlerin fiilen yapılma sürecinden çok daha yüksek önem taşımaktadır.

Bundan dolayı, yapıyı uzunca süre en iyi ve en verimli şeklide, tam istediğiniz gibi kullanmak gibi bir isteğiniz var ise ve malınız ve paranız sizin için değerli ise, şimdiden bilmelisiniz ki, planlama sürecinde,  projenin tekrar tekrar şekillendirilmesi, bütçeye en uygun malzemelerin seçilmesi gibi detaylar üzerinde defalarca konuşacağımızı söyleyebiliriz.

Peki bu süreç içinde neler olacak, neler yaşanacak?

Bu süreç içinde , öncelikle ev veya işyeri görülmektedir. Bu ziyaret sırasında , yapı sahibinin ne gibi yenilikler veya ne gibi değişiklikler istediği konuşulmakta, bina sahiplerinin istekleri, zevklerii , bugüne kadar yaşadığı muhtemel problemleri belirlemeye çalışırz. Bunun yanı sıra eğer var ise mekanın temel yapısındaki, alt yapıdaki eksiklikler ve problemler belirlenmekte bunlarda , projelendirme süreci içinde gösterilmekte , muhtemel kullanım sorunları veya kolaylıkları bildirilmektedir. Bu bir dizi projelendirme ve yapılacak işlerin tam olarak belirlenmesi süreci içinde , hangi malzemelerin kullanılacağı, maliyetlerinin ne olacağı, neler yapılacağı gibi detaylar sunulmakta ve konuşulmaktadır.

Evin yada işyerinin gelecekteki muhtemel ihtiyaçlarına göre ön hazırlıklarda bu projenin içine ilave edildikten sonra artık kesin olarak ne yapılacağı , hangi malzemelerin kullanılacağı, ne istendiği , nelerin elde edileceği tam olarak ortaya çıkmış olacaktır.

Projellendirme sürecinde, iç mekan projelerinin görsel ve yerleşim bölümlerinde alternatif projeler yaratılarak, yapı sahiplerinin isteklerine ve zevklerine en uygun proje ortaya çıkartılır.

Kullanılacak malzemeler konusunda, konuşulur ve en uygun malzeme belirlenmeye çalışılır. Hiç şüphesiz ki herkes kendi evinin en iyi malzemeler ile yapılmasını ister ancak, tadilatta kullanılan malzemelerin fiyatları genellikle küçük aralıklar ile artarken 10 lira 20 lira çok önemli değilmiş gibi gözükmesine rağmen, 20 liralık fark, 100 metre karelik bir malzeme kullanımında 1,400TL yapacaktır. Bu rakam kısıtlı bütçeler için oldukça ciddi bir miktar olup evin başka bir yerindeki, önemli bir kullanım sahasına aktarılabilir. Tadilat sonrasında borç yükü ve mutsuzluk ile karşılaşmamak için  tadilatın başındaki bütçe planlaması çok önemlidir.

 

Bu işlerin yanı sıra , ihtiyaç duyulursa eğer, ev sakinlerinin kalacağı yerlerde planlanmakta ve tadilat süresince konforlu bir geçiş dönemi sağlanabilmektedir. Son onayların alınması ve yapılacak işlerin belirlenmesinden sonra tadilat maliyeti , ödeme planı ve bütçe ayarlanması artık kesinlik içinde ortaya çıkmış olacaktır. Son olarak tüm bu yapılacaklar, planlama ve projelendirme sonucunda tadilat başlangıç ve bitiş zamanı belirlenecek, bu süreç ve tarih aralığıda netleştirildikten sonra, artık aktif çalışmalar başlayacaktır.

Tadilatın başında, iş programı hazırlanır ve sunulur. Bu program hem kendi iş takibimizi kolaylaştırır, hemde sizin işi takip etmenizi kolaylaştırır. Tadilat sürecindeki ilk bölüm kırım bölümüdür. Bu bölümde, ev planındaki değişiklikler, alt yapı, elektrik, sıhhi tesisat gibi işlerin gerektirdiği kırımlar yapılır. Kırım süreci en kısa zamanda bitirilmeye çalışlır. Kırım en gürültülü, yıkımın yapıldığı, molozun atıldığı dönemdir, bu dönemde, diğer apartman sakinleri gürültüden rahatsız olabilirler. Bu sebeple kırım öncesinde, apartman sakinlerine bilgi verilir ve en kısa zamanda bir veya iki gün , yapının büyüklüğüne göre maksimum üç gün içinde bu süreç tamamlanır.

Tadilat & Tamirat İsleri

 imagessadasdTadilat işleri ve dekorasyon uzmanlık, eğitim gerektirir. Biz bu işi bilerek ve severek yapıyoruz. Konusunda uzman kadromuz ve deneyimli ustalarımızla işlerimizi kaliteyle sunuyoruz. Dekorasyon ve tadilat işlerinizi bize bırakın.  Zamanında teslim, uygun fiyat garantisi veriyoruz. Deneyimli personelimiz yerinde keşif yaptıktan sonra istediğiniz kalitede malzemeyle, istediğiniz bütçede tadilatlarınızı yapıyor. Yaptığımız işin sorumluluğunu alıyoruz.

Eskiden ustalarla tek tek uğraşmak zorunda kalıyordunuz.Şimdi tek bir telefonla işinizin tüm yükünden kurtuluyorsunuz. Tadilat ve onarım işleri can sıkıcı, sorunlu işler olmaktan çıkıyor. Birebir yerinde A dan Z ye tüm işlerinizi bize gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz. İster evinizin boya badana sı olsun ister anahtar teslim tadilat işleri olsun hepsine talibiz. İşi nasıl fiyatlandırdığımızı, hangi malzemeyi nekadar kullandığımızı, malzeme seçimlerimizi birebir görebileceksiniz. Sadece işin karşılığında fiyat söyleyenlerden değiliz, neye nekadar para verdiğinizi görüyorsunuz.

Komple iç tadilat işleri , Mağaza tadilatı , Ev tadilatı , Ofis tadilatı, İş yeri tadilatı, Mutfak tadilatı, Banyo tadilatı, Anahtar teslim tadilat işleri, dekorasyon , ev dekorasyonu , ofis dekorasyonu, sıva ve boya işleri, mantolama , ses yalıtımı , Mutfak ve Banyo tasarımı , PVC doğrama , Çatı Yalıtımı , Kartonpiyer, Asma Tavan , Bölme duvar, Fayans seramik döşeme işleri , Sıhhi tesisat , Elektrik tesisatı , Doğalgaz tesisatı , iç cephe mantolama , dış cephe mantolama aklınıza tadilat ve dekorasyon hakkında ne geliyorsa uyguluyoruz. Tadilat işlerini tek elde toplayarak fiyattan ve zamandan kazanıyorsunuz.

WhatsApp Canlı Destek- Bize Yazın